BAYRAK YA DA PAÇAVRA…
Fahri Kurt

Fahri Kurt

BAYRAK YA DA PAÇAVRA…

27 Eylül 2015 - 18:50

 

\r\n\r\n

Bayrak, bir milletin, devleti tarih sahnesindeki milli varlığını ifade eder. Millet ve devletin, hür ve bağımsızlığını temsil eder.Bayarak, millet, devlet ve bağımsızlık kavramıyla özdeşleşmiştir.Bir bayrağın doğuşu, bir milletin kaderiyle doğrudan ilişkilidir.

\r\n\r\n

İnsanlık tarihindeki her insan topluluğu millet olamaz,millet olamadan devlet kuramaz,devleti kuramayanların da bayrağı olamaz.

\r\n\r\n

Millet olabilmek,devlet kurabilmek,kurulan devletin de hür ve bağımsız olabilmesi emek ister,yürek ister,bedel ister.

\r\n\r\n

Milletlerin devlet kurması bunu bayrakla taçlandırması büyük zaferlerin tabii bir sonucudur.Bu sebeple de her millet için bayrak büyük bir şereftir,namustur,gururdur,omurdur.

\r\n\r\n

Son yıllar, terör örgütünün paçavraları, özellikle doğu ve güney illerimizde Türk Bayrağının önüne ve üstüne çıkarılmak isteniyor. Van, Ağrı, Diyarbakır,Şırnak,Şemdinli,Siirt gibi illerin kalelerinde,surlarında,dağlarında, geniş boyutlu olarak,meydan okurcasına asıldı.Bağımsız bir devletin bayrağı üzerine bayrak asmak açık bir isyan anlamı taşır.

\r\n\r\n

Buna engel olacak devletin yetkili organlarıdır.Ama bu konuda yeterince bir direnç ve hassasiyet görememek, ayrılıkçılara prim vermek hepimizin canını sıkıyor.

\r\n\r\n

Açılım süreci ve yargı paketlerinden önce terör örgütünün resim,afiş,amblem,bayrak,dergi,gazete,slogan, döviz her nesi varsa yasaktı.Suç idi.Terör örgütüne üye olmak ve propagandasını yapmak olarak ceza kanunlarında suç idi.Ne oldu da şiddete varmayan her türlü örgütün her çeşit reklam,tanıtım ve propaganda materyalleri serbest oldu.Bu suçlardan içerde yatanlar serbest kaldı.   Demekki,  af çıkmadı ama sessizce kanun çıktı.Dağdakiler şehre insinler,silahla yapamadıklarını siyasetle yapsınlar diye.

\r\n\r\n

Terörist başının dev posterleri ve örgütün paçavraları,terörist cenazelerinde,seçimlerde,gösterilerde şehit cenazelerinenispet ve garaz olsun diye cesurca kullanılır oldu.Bu durum devlet içinde devlet varmış,iki ayrımillet varmış,tek vatan değilmişiz gibi dünyaya bir görüntü vermektedir.İç güvenlik zafiyetini işaret etmektedir.

\r\n\r\n

Eğer bayrağımızın yanında veya yerinde başka bir bayrağın dalgalanmasını hoşgörürsek, Maraş Kalasından Fransız Bayrağını,İzmir’de Yunan Bayrağını indirmemizin hiçbir anlamı kalmaz.Bırakalım önüne gelen bayrak assın.Özerklik ilan etsin.Bağımsızlık istesin.Para bassın.Hutbe okutsun.Sala verdirsin.Kendi dilinde okul açsın,devletin resmi dilini tanımasın.

\r\n\r\n

Bayrakla sağlanan,milletin birliği,devletin bağımsızlığı yine böyle paçavralarla yara alır.Hiçbir devlet,bu sosyal,siyasal yaralanmaya ve bölünmeye göz gör göre izin vermez.Verirse intihar etmiş olur.

\r\n\r\n

Devletler de bir insan gibidir.Organları var. Dibi var,başı var.Bayrak başımızda dalgalandıkça kendimizi güvende biliriz. Sağlıklı ve mutlu hissederiz. Artık her yerde, gözümüze sıkça, diken gibi batan paçavralar,milli güvenliğimizin tehlikede olduğunun işareti olarak algılanmaya başlandı.Bu durum, hepimize devlet bölünüyor mu,iç savaşamı gidiyoruz kaygısı veriyor.

\r\n\r\n

Terör örgütün paçavraları mı, yoksa; Ay yıldızlı, “barışın güvercini,savaşın kartalı,şehidimin son örtüsü,dalgalandığı yerde bize güven düşmana korku veren” bayrağımız mı?

\r\n\r\n

“Bayrağını al da gel” diyen,Türkiyenin sivil toplum Kuruluşları, bugün Ankara’da,devletin kalbinde yürüyor.İki ayda, yüzden fazla gelen şehitlerimiz rahmetle anılırken,terör örgütüne de devletin resmi bayrağını yani “kırmızı kart”gösterdi. Ancak terör örgütü, kırmızı karttan anlamaz… 

\r\n

Son Yazılar

https://www.alexa.com/siteinfo