KİŞİLİK MESELESİ...
Fahri Kurt

Fahri Kurt

KİŞİLİK MESELESİ...

31 Mayıs 2017 - 17:02

 

“Dün dündür, bugün bugündür” diyenler, dün başka bugün başka yarın bambaşka oluyorlar… Kaya balığı gibi kaypak, istikameti oynak arızalı bir kısım kişiliklerle aynı toplumu paylaşmak acı ve ıstırap veriyor.

 İnsan, anasından doğduğu gibi saf-duru, babasından gördüğü gibi mert delikanlı, ecdadından gördüğü gibi yiğit ve kahraman, Türk milli eğitiminden aldığı değerlerle yüksek seciyeli olarak, şerefle yaşamayı tercihetmeyince, hinlik, cinlik, hıyanet ve dalalet içinde debeleniyorlar.

Bir insan inancı ve davası uğruna ölmeyi ve öldürmeyi göze alamamışsa, hapse atılmayı ya da darağacına çekilmeyi göze alamamışsa korkaktır, alçaktır, kaybetmeyemahkûmdur.

Ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz, havasını soluduğumuzbu vatanıkorumak zorundayız.Bu konuda gafilleri ayıktırmak,günahkarları uyarmak,hainleri de farketmek gerekiyor.

Kılıktan kılığagiren, gerçek kirli kimliklerini gizlemek için her hokkabazlığa-cambazlığa yetenekli  insancıkları görünce, ağzımdan alev topu gibi sözler çıkmasına mani olamıyorum.

“O’nun bir gülücüğüne servetimi bağışlarım” diyen,fetöcu baron bir kişinin, eteğine yapışıp himmet dilenen, onların bir göz kırpmasıyla gözleri dolanbazı kimselerin cemaziyel evvelinibiliyorum bu şehirde.Bunlar kılık kıyafet değiştirerek, yeni esas dusruşlar,selam verişler geliştiriyorlar kendi kendilerine...Rüzgar gülleri.Sizi gidi kafasını kuma gömen deve kuşları, sizi kimse fark etmiyor mu sanıyorsunuz. Siz kuzu postuna girmiş kurt olsanız, herkes tanır yine de sizi.Mini etek de giyseniz... Tilkiyi kürklü de tanırlar,kürksüz de…Bunlar arkadan kuyu kazmayı,alengirli işleri iyi bilirler...

Sizin etiniz yenmez,ekmeğinizyenmez.Başınız dışarıda, siz kuyruksunuz. Zoru görünce kıvırır, yılan gibi kıvrılırsınız.Her dalevereden kolayca sıyrılırsınız.Size söylenecek çok söz var, ama değmez. Siz sözden, gözden,gönülden  anlamazsınız.

Yine de  biz Mevlanaca çağıralım:

“Gece gibi ol ayıpları örtmekte.
Akarsu gibi ol keremde,cömertlikte. 
Ölü gibi ol öfkede ,asabiyette.
Toprak gibi ol tevazuda,mahviyette.
Ya olduğun gibi görün,ya göründüğün gibi ol!”

İnsan gerçek kimliği ile görünmüyorsa eğer; “Bizi aldatan, bizden değilidir.”

Kişilik her zaman en önde gelir.Kişilik yoksa bir insanda hiç bir değer de yok demektir.Hiç olmak ne kötü!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar

https://www.alexa.com/siteinfo