SANKO SANAT GALERİSİ’NDE SERGİ

SANKO SANAT GALERİSİ’NDE SERGİ

Semra Ulusoy Çeşitli Tekniklerle Hazırladığı 2’nci Kişisel Sergisini Sanko Sanat Galerisi’nde Açtı

27 Ocak 2019 - 15:30

Şanlıurfa Birecik’te Dr. Hüseyin Mirkelam Halk Eğitim Merkezinde kurs eğitmeni olarak çalışan Semra Ulusoy, çeşitli tekniklerle hazırladığı eserlerden oluşan 2’nci kişisel sergisini Sanko Sanat Galerisi’nde açtı.

“Karmaşık” adını verdiği sergisindekarışık tekniklerle hazırladığı 45 eserinin yer aldığını belirten Ulusoy, “Yağlı boya resim, rölyef kabartma, goblen (iğne dokuma), ahşap kabartma, takı tasarımı ve ev tekstili üzerine çalışımalar yapıyorum” dedi.

Sergisinde ağaç kütüğü üzerine rölyef, rölyef tablo, goblen, yağlı boya, kristal taşlarla soyut tablo eserlerinin bulunduğuna dikkat çeken Ulusoy, resim yaparken dinlendiğini ve o anki ruh halimi anlattığını söyledi.

RESİM HUZURDUR

Kişisel gelişim olarak, çocuk esirgeme kurumlarında gönüllü olarak resim dersleri vermek istediğinin altını çizen Ulusoy, şunları kaydetti:

“Çocukların bilgisayardan uzak, tuval ve boyalarla ile tanışmalarını istiyorum. Hayal güçlerini geliştirmelerini ve küçük dünyalarında çizgilerin dışına çıkmaları gerektiğini düşünüyorum. Kendilerini keşfetmelerini ve bulma fırsatı vermek gerekiyor. Resim huzurdur. Resim hayal etmeye, hayalleri tasarlamaya katkı sağlıyor. Hatta el kaslarını güçlendiriyor. Beyin jimnastiği yaptırıyor. Yeni neslin hayal kurmasına, düşünmesine katkı sağlamalıyız, topluma kazandırmalıyız.”

HAYAL ETMEK VE İNANMAK BAŞARININ YARISIDIR

Kurallardan çıkmayı sevdiğine vurgu yapan Ulusoy, “Yeter ki hayal edin. Hayal edince yapamayacağınız bir şey yoktur. Hayal etmek ve inanmak başarının yarısıdır” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta Mesai Saatlerine Korona Virüs Düzenlemesi
Kahramanmaraş’ta Mesai Saatlerine Korona Virüs Düzenlemesi
Kahramanmaraş’ta Öğrencilere Ders Zili Çaldı
Kahramanmaraş’ta Öğrencilere Ders Zili Çaldı
https://www.alexa.com/siteinfo