Kipaştan Ara Teknik Elemanı Sorununa Çözüm

Kipaştan Ara Teknik Elemanı Sorununa Çözüm

Başarılı ve yeni mezun öğrenciler Kipaş’ta kariyer şansı elde edecek

18 Kasım 2019 - 12:27

Kahramanmaraş sanayisinin en büyük sorunlarından biri olan Ara Teknik Eleman sıkıntısını, bünyesinde düzenlendiği eğitim programlarıyla çözen Kipaş Holding, kadrosunu daha da güçlendirmek için Türkiye’nin önemli üniversitelerinin seçkin öğrencilerini vereceği eğitimle iş dünyasına hazırlayacak.

Geçtiğimiz aylarda düzenlediği görkemli 35. yıl kutlamalarında personeline verdiği değerle de dikkatleri üzerine çeken Kipaş Holding, çalışanlarıyla yazdığı 35 yıllık başarı hikayelerine yenilerini eklemek için harekete geçti.

Kahramanmaraş sanayisinin Ara Teknik Eleman Sorununu, düzenlediği eğitim programlarıyla çözen ve başarılı kursiyerleri bünyesine katan Kipaş Holding şimdi de Türkiye’nin önde gelen üniversiteleriyle iş birliğine gidecek. 3 aydır devam eden Ara Teknik Elaman Yetiştirme Programını başarılı bir şekilde tamamlayanları istihdam ederek, yetiştirme programına devam eden Holding, diğer taraftan da programlarını genişleterek önemli üniversitelerinin başarılı öğrencilerini ‘Beyaz ve Mavi Yaka’ olarak bünyesine katmaya hazırlanıyor.

Programda Başarılı Olanlar İş Başı Yapıyor

Eğitim programlarıyla ilgili bir açıklama yapan Kipaş Mensucat İşletmeleri A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörlüğü: “Ara Teknik Eleman Yetiştirme Programı şu anda 3 aylık bir çabanın sonucunda tamamlandı ve programa katılan arkadaşlarımızın eğitimleri bitti. Bugün final sunumlarını teker teker dinleyeceğiz. Son bir mülakata tabi tutulacak arkadaşlarımızın montörleri ile yapacağımız toplantı sonrası karnelerini vereceğiz. Yöneticileri de olumlu bakarsa kendilerine iş teklifinde bulunacağız. Bundan sonra Kipaş alisine, buranın kültürünü almış, buranın terbiyesini almış, buradaki çeşitli lokasyonlara tabi tutularak eğitilmiş arkadaşlarımızı iş gücüne kazandıracağız ve bunun sürdürülebilir olmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Çevre Üniversiteler İle İşbirliği Yapacağız

Programın kapsamının genişleyerek devam edeceği belirtilen açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Çevre üniversiteler ve meslek yüksekokulları ile aynı programı sürdürmeye devam ediyoruz. İlaveten bu yıl Kahramanmaraş’ta ilk defa meslek liselerinden mezun olmuş, üniversiteye gitmeyecek olan çocuklarımızı alıp aynı programın bir benzerini aynı eğitimlerden geçirip, daha nitelikli iş gücü olarak Kipaş ailesine katmayı hedefliyoruz. Bunu da sürdürülebilir ve sürekli hale getirmeye çalışıyoruz.”

Sayılı Üniversitelerden Gelen Öğrenciler Olacak

Ayrıca, Kipaş Mensucat İşletmeleri A.Ş. bünyesinde devam eden MT Programını geliştirerek, tercihen Mühendislik Fakültelerinden mezun ve lisans mezunları ile saygın üniversitelerinde eğitimine devam eden ortalaması yüksek öğrenci topluluğunu da programlarına davet edeceklerine dikkat çekildi. Davet edilen başarılı öğrencilerin üst düzeyde eğitime tabi tutulacağını da hatırlatan Kipaş Mensucat İşletmeleri A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörlüğü, “Türkiye’nin çeşitli üniversitelerine seyahatlerimiz olacak. Rektörler, dekanlar ve bölüm başkanları ile görüşmelerimiz olacak. Onlara programımızdan bahsedeceğiz. ODTÜ ve İTÜ ile bizim protokollerimiz var, birçok üniversitelerimiz de Kipaş’ın programını biliyorlar. Biz, Boğaziçi, Galatasaray gibi başarılı üniversitelerle de sayıyı artırmak istiyoruz.” Şeklinde açıklama sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta Aranan 63 Kişi Yakalandı
Kahramanmaraş’ta Aranan 63 Kişi Yakalandı
Kahramanmaraş’ta Silahlı Kavga: 1 Yaralı
Kahramanmaraş’ta Silahlı Kavga: 1 Yaralı
https://www.alexa.com/siteinfo