Kaderini Değiştiren Diş Hekimi Başkalarının Da Umudu Oldu

Kaderini Değiştiren Diş Hekimi Başkalarının Da Umudu Oldu

Dr. Sevil Pekmezci dudak damak yarığıyla dünyaya geldi. Uzun yıllar tedavi gördü, pek çok operasyon geçirdi. Bu gün o aynı kendisi gibi bu hastalıkla dünyaya gelenlere yardım ediyor.

18 Kasım 2019 - 12:40

Bugün başarılı bir diş hekimi olan Sevil Pekmezci 1982 yılında Ankara’da ailesinden gelen dudak damak yarığıyla dünyaya geldi. Dönemin başarılı ismi Prof. Dr. Onur Erol tedavisini üstlendi. Uzun yıllar sürdü tedavi; İlkokulda başlayan süreç Pekmezci liseden mezun olana kadar devam etti. Bu süre zarfında birçok ameliyat geçirdi.

Yine o dönemlerde Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde dişleri için de tedavi olmaya başladı, Pekmezci’nin ortodontik tedavisi ise 8 yıl kadar sürdü.

Doğuştan gelen bu rahatsızlığı ile ilgili konuşma terapileri de alan Sevil Pekmezci bu tedavilere halen devam ediyor.

YAŞADIĞI RAHATSIZLIK BRANŞINI BELİRLEDİ…

Çocukluk dönemimde yaşadıkları Pekmezci’nin diş hekimliği branşını seçmesindeki en büyük etken olmuş. Tedavisini yapan doktoru Onur Erol için “Her zaman çok anlayışlı ve güler yüzlüydü” diyor.

Dudak damak hastalarına yardım ettiği bir platformu olan Onur Erol’dan oldukça etkilenen Pekmezci,  “İleride onun kadar iyi ve o kadar başarılı olmayı hedefledim hep” diyor.

Üniversiteyi başarılı bir dereceyle tamamlayan Pekmezci, üniversite yıllarında da organizasyonlar düzenleyen, sosyal hayatı renkli oldukça aktif bir öğrencidir. Ne yaşadığı konuşma problemi ne de geçirdiği estetik ameliyatlar ona engel olmuş. Her zaman arkadaşları ve ailesi tarafından destek görmüş.

LİDERLİK RUHUNDA VAR…

İlk olarak mezuniyetinden sonra tesadüfen çalışmaya gittiği Didim’de kendisine ufak bir klinik açmış 2008 yılında. Didim, yurt dışından gelen ve orada yaşayan yabancı ve yerli halkınbulunduğu bir bölge. Yabancı hastalarla tanışması Didim’deki çalışma hayatıyla başlamış. Bölge sakinlerince hızla tanınmaya başlayan Pekmezci’ye “Eli hafif, güler yüzlü diş hekimi” demeye başlamışlar. Didim’de aldığı yabancı dil eğitimleri ve oradaki yabancılarla kurduğu ilişkiler sayesinde yabancı dilini de geliştiren güler yüzlü hekim, birçok Avrupa ülkesini görme ve gezme fırsatı da bulmuş.

YARDIMSEVER DOKTOR

Bir, dudak damak yarığı organizasyonu olan ve dünyaca bilinen OperationSmile için yardımlarda  bulunan Pekmezci, kliniği vasıtasıyla da yardım topluyor.  Sevil Pekmezci, maddi imkanı olmayan çocukların ameliyat masraflarına katkıda bulunuyor ve yardım topluyor.

Bundan sonraki hayali bir yardım derneği kurup kendisi gibi hastalara hem maddi destek vermek hem de manevi olarak onlara motivasyon kazandırmak, onlara destek olmak.

Yurt dışında ve yurt içinde birçok yerel ve yabancı yayında haberi yapılan Pekmezci, 2017 yılında Avrupa ve İngiltere’de düzenlenen bir yarışmada Best Dentist ödülüne layık görüldü. 2018’de yine Avrupa’da düzenlenen yarışmalarda Best Dentist ve Best Clinic ödüllerini de aldı. Pekmezci aynı zamanda 2018 yılında Dental Forbes Dergisi’nin kapak konusu oldu, 2019 yılı Europe’s Star in Dentistryand Best CosmeticClinic dallarında da ödüller aldı.

2018 YILINDA BİRÇOK BAŞARIYA İMZA ATTI

2008 yılında ufak bir klinikle işe başlayan Pekmezci, sayısız başarısı ve azmi ile geçtiğimiz yıl kliniğini 7 üniteli bir kliniğe çevirdi. Şu an 17 personelle birçok yerli ve yabacı hastaya hizmet veriyor. Bu günlerde tatlı bir heyecan yaşıyor Pekmezci, kliniğinin ikinci şubesini Antalya’da açmaya hazırlanıyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta Mesai Saatlerine Korona Virüs Düzenlemesi
Kahramanmaraş’ta Mesai Saatlerine Korona Virüs Düzenlemesi
Kahramanmaraş’ta Öğrencilere Ders Zili Çaldı
Kahramanmaraş’ta Öğrencilere Ders Zili Çaldı
https://www.alexa.com/siteinfo