DULKADİROĞLU’NDAN BAHAR TEMİZLİĞİ

DULKADİROĞLU’NDAN BAHAR TEMİZLİĞİ

Dulkadiroğlu Belediyesi temizlik ekipleri, her yıl olduğu gibi bu yılda ilçe genelinde bahar temizliği yaptı. Ekipler, boş arsalarda büyüyen otları biçerek bu alanlarda da temizlik yaptı.

27 Mart 2018 - 19:10

Temiz ve yaşanılabilir bir Dulkadiroğlu için çalışmalarını sürdüren Dulkadiroğlu Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Şube Müdürlüğü, bahar döneminin gelmesiyle temizlik çalışmalarına da hız verdi. Her yıl ilçe genelinde düzenli olarak bahar temizliği yapan ekipler, bu yılda boş alanlarda yabani ot temizliğiyle çalışmalarına başladı.
Kış aylarında yoğun yağışların getirdiği moloz ve pislikleri de temizleyen ekipler, bu yoğun çalışmanın Ramazan ayına kadar devam edeceğini bildirdi.
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Necati Okay, ekiplerin temiz bir ilçe için gece gündüz çalıştığını kaydetti. Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Her yıl olduğu gibi bu yılda bahar temizliği için ekiplerimiz hazırlıklarını tamamladı. Daha önce mahallelerimizde yapmış olduğumuz asfalt ve kilit parke üzerinde yağışlar sonucu oluşan molozlar ve çeşitli çöpler temizlenmeye başlattı. Bu çalışma tüm ilçemizi kapsamaktadır. Ekiplerimiz ilçemizin tüm sokaklarını temizleyerek yaza hazırlayacak. Aynı zamanda ilçemizde bulunan boş alanları biz kendi başına bırakmıyoruz. Bu boş alanlar kendi başlarına bırakıldığı takdirde adeta çöp yığınları haline geliyor. Biz bu boş alanları düzenli olarak temizliyoruz. Bahar temizliği kapsamında da bu boş alanlarda yetişen yabani otları temizlemek için çalışma yapıyoruz. İnşallah bu çalışmalar sonunda daha yaşanabilir bir ilçe olmayı hedefliyoruz. Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olmalarını temenni ediyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akrabalar arasında silahlı çatışma: 3 ölü, 2 yaralı
Akrabalar arasında silahlı çatışma: 3 ölü, 2 yaralı
Çeşitli suçlardan aranan 70 kişi tutuklandı
Çeşitli suçlardan aranan 70 kişi tutuklandı
https://www.alexa.com/siteinfo