Yılların Karanlığı KSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma...

Yılların Karanlığı KSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde Aydınlığa Kavuştu

Kahramanmaraş'ta çocukluğunda geçirdiği rahatsızlık sonucu görme kabiliyetini kaybeden Alaaddin Şahin, 15 yıllık aradan sonra aydınlığa kavuştu.

17 Ağustos 2022 - 16:46

Kahramanmaraş'ta çocukluğunda geçirdiği rahatsızlık sonucu görme kabiliyetini kaybeden Alaaddin Şahin, 15 yıllık aradan sonra aydınlığa kavuştu.

Gözlerinde yüzde 99 oranında görme kaybı olan 70 yaşındaki Alaaddin Şahin, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi (Tıp Fakültesi Hastanesi) Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Ali Meşen’in yaptığı kornea nakliyle yüzde 45 görmeye başladı.

Çocukluk yıllarında geçirdiği bir hastalık sonrası sağ gözünden rahatsız olan Şahin’inilerleyen yaşı sonrası sağ gözündeki hastalığı, sol gözüne uçuk şeklinde yara olarak nüksedince sol gözü de tamamen görmez oldu. Türkiye’nin farklı illerindeki sağlık merkezlerine gitmesine rağmen tedavi olamayan yaşlı vatandaş, gittiği hastanelerde sonuç alamayınca soluğu oğlunun yardımıyla KSÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Tıp Fakültesi Hastanesi’nde aldı.

Öğretim Üyesi Dr. Ali Meşen, “Hastamızın sağ gözü çocukluğundan beri görmüyordu ve sol gözünün korneasında yara dediğimiz opaklaşma mevcuttu. Hastamızın gözü yaklaşık yarım metre kadar görebiliyordu. Kornea nakli planladık ve uygun doku çıkınca da tek göz olmasına rağmen hem kornea naklini, hem de kataraktını başarılı bir ameliyatla aldık. Artık kendi işlerini rahat bir şekilde yapabiliyor. Tek göz olması ve daha önce görmeden gelmesi ve görerek buradan ayrılması bizi sevindirdi. Hastamızın görme durumu yüzde 45 bandında olup daha dikişlerini almadık. Bu dikişler alındıktan sonra hastamızın görmesi daha da artacak.” dedi.

“Adeta bir mucize yaşıyorum”  

Yıllardır gitmediğim hastane ve doktor kalmadı diyen Alaaddin Şahin, “Çocuklukta sağ gözüm görmez oldu daha sonra sol gözüme de geçti bu hastalık. Birçok yere gittik. Umudun olmadığını söylediler ve daha sonra birinin tarifi ile hastaneye geldik. Şuanda gözüm yüzde 45 oranında görüyor, görmeden geldim ve şimdi görerek gidiyorum. Doktorum Ali Meşen sayesinde dünya ışığına kavuştum. Adeta bir mucize yaşıyorum. Anamdan yeni doğmuş gibiyim.Ameliyatımı yapan hocalarıma, çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Yaşlı vatandaşın oğlu Hasan Şahin ise, “Babamın 6 yaşından beri tek gözü kayıp ve 15 yıl önce sağ gözüne de geçti. Türkiye’de gitmediğimiz hastane kalmadı. Kime gitmişsek elimiz boş döndük. Benim amcam burada nakil olmuş ve o bize burayı tavsiye etti. Görmez halde geldiğimiz hastaneden dünya ışığına kavuşarak çıktık.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaza Sonrası Sürücülerin Zor Anları
Kaza Sonrası Sürücülerin Zor Anları
Kahramanmaraş'ta Araba Fiyatına Tesbih
Kahramanmaraş'ta Araba Fiyatına Tesbih
https://www.alexa.com/siteinfo