Şehrin Batısı Işıl Işıl, Doğusunda Karanlık Hakim

Şehrin Batısı Işıl Işıl, Doğusunda Karanlık Hakim

Kahramanmaraş şehir merkezinin bazı bölgelerinde yanmayan sokak lambaları vatandaşı korkutuyor

04 Aralık 2023 - 23:28

Kahramanmaraş şehir merkezinin bazı bölgelerinde yanmayan sokak lambaları vatandaşı korkutuyor

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sonrası şehrin doğusu ve merkezinde sessizlik, batı kısımlarında ise ışıltılı hayat dikkat çekiyor. Şehir merkezi ve yıkımın yaşandığı bölgelerde yanmayan sokak lambaları tedirginlik oluşturuyor.

Kahramanmaraş’ta 6 şubat depremlerinde binlerce bina yıkıldı, on binlerce vatandaş ise hayatını kaybetti. Depremler sonrası yine binlerce insan ev ve iş yerlerini kaybetti.

Deprem, Dulkadiroğlu ilçesindeki binalarda yıkıma ve ağır hasara neden oldu. Şehir merkezi Azerbaycan Bulvarı, Hayrullah ve Şazibey mahallelerinde ise büyük yıkım oldu. Depremin simgesi haline gelen Ebrar Sitesi ve etrafındaki geniş alanda özellikle akşam saatlerinde sessizlik hakimliğini sürdürüyor.

Şehir merkezinin birçok noktası akşam saatlerinde karanlığa gömülürken, iş yerlerini kapatmayan ve açık bırakan esnafın ışıltısı geceyi aydınlatıyor.

Bölgedeki birçok sokak lambasının akşam saatlerinde yanmaması vatandaşlarda tedirginliğe yol açıyor. Kahramanmaraş’ın doğusu bu şekilde iken, batısı ise ışıltılı hayatını sürdürüyor.

Yıkımın pek fazla yaşanmadığı Onikişubat ilçesinin yüksek kesimlerinde vatandaş ve esnaf hayatlarını sürdürüyor. İlçenin bazı mahalleleri ise yine karanlığa gömülmüş durumda. Şazibey Mahallesi'nde esnaf olan Mehmet Yalçın, “Depremden önce buralar ışıl ışıldı ve aydınlıktı. Gece yarısı parklardan geçince vatandaşlar korkmuyordu. Şu anda buralar karanlık adeta zindan gibi. İnsanlar sokaktan geçerken korkuyor. Buraların aydınlatılması için AKEDAŞ’a seslenmek istiyorum. Özellikle sokak lambalarına bakmalarını istiyorum ve eski günler gibi olmasını istiyorum” diye konuştu.

Tuna Toprak Koçoğlu ise, “Biz burada doğduk ve büyüyoruz. Şehrimizin eski halini almasını istiyoruz. Örneğin Dulkadiroğlu’nda toplasanız 3-4 park var ve aydınlatılmadığı için serserilerin ellerinde. En azından şehir merkezinin aydınlatılması için adım atılırsa katkı sağlayacaktır” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hizmetleri İlmek İlmek Dokuyacağız
Hizmetleri İlmek İlmek Dokuyacağız
Eşini, bacanağını ve bacanağının oğlunu öldüren şahıs mağarada yakalandı
Eşini, bacanağını ve bacanağının oğlunu öldüren şahıs...
https://www.alexa.com/siteinfo