Özel Eğitim Öğrencilerinden Özel Sergi

Özel Eğitim Öğrencilerinden Özel Sergi

Dulkadiroğlu Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle uzun bir süreden beri üzerinde çalıştıkları el emeği göz nuru eserlerini sergilediler.

13 Mayıs 2022 - 14:41

Piazza AVYM’de 11-12 Mayıs tarihleri arasında ziyaretçilerin beğenisine sunulan sergiyi, açılışın akabinde Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, Müdür Yardımcısı Halit Demirtaş ve Şube Müdürü Ali Kaya da ziyaret etti.

Ziyarette öğrencilerin eserlerini tek tek inceleyen İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, öğrenciler ve onlara rehberlik eden okul öğretmenleri ile sohbetler gerçekleştirdi. Sergi için gösterilen gayretten memnun olduğu görülen İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, tüm öğrencilerin 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını kutlayarak, “Böyle güzel bir sergi için burada bir araya geldik. Engellerine takılmadan hayata sevgiyle, inançla tutunmuş sevgili öğrencilerimizin eserlerinin sergilendiği bir sergi açılışındayız. Hem öğretmenlerimiz hem de velilerimiz onlara güler yüzleriyle eşlik etmektedir. ‘Sevgi her engeli aşar’ parolamız. Bunun hayata yansımış şekli ile de öğrencilerimiz fizikî veya zihnî engellerine takılmaksızın en güzel şekilde ürünlerini ortaya koymuş.” ifadelerini kullandı.

İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, sözlerini şu cümlelerle noktaladı: “Yüzlerinde, gözlerinde sevgi hiç eksik olmaksızın hayatına devam eden öğrencilerimizi hayata hazırlayan annelerine, babalarına sonrasında onlara tecrübelerini aktaran ve yol gösteren öğretmenlere gönülden teşekkür ediyorum.”

İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, ziyaretin sonunda öğrenci, öğretmen ve velilerle hatıra fotoğrafı çekildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyaz Önlük Giyme Töreni
SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyaz Önlük Giyme Töreni
Kahramanmaraş'ta Türkiye Off-Road Şampiyonası Tamamlandı
Kahramanmaraş'ta Türkiye Off-Road Şampiyonası Tamamlandı
https://www.alexa.com/siteinfo