KANTİN İŞLETMECİSİ 9 BİN 500 ENGELLİYE UMUT OLDU

KANTİN İŞLETMECİSİ 9 BİN 500 ENGELLİYE UMUT OLDU

Kahramanmaraş’ta kantin işletmecisi Abdülkadir Zeki Gülmez, başlattığı mavi kapak toplama kampanyasıyla 7 yılda 9 bin 500 engelliye tekerlekli sandalye dağıttı.

11 Kasım 2019 - 14:53

Kahramanmaraş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kantin işleten Abdülkadir Zeki Gülmez, toplanan mavi kapaklar sayesinde engellilere umut oluyor. Gülmez, 2012 yılında okuldaki öğrencilerle başlattığı kampanya kapsamında şuana kadar 10 bine yakın manuel ve akülü sandalye verdiğini söyledi.
Son olarak Gazi Ortaokulu’nda toplanan mavi kapaklar sayesinde 4 engellinin tekerlekli sandalyesine kavuştuğunu belirten Gülmez, “Bugün, Gazi Ortaokulumuzun idarecileri tarafından toplanan mavi kapaklar sayesinde 4 kardeşimizin engelini biraz olsun azaltmış olduk. Ben özellikle mavi kapak toplayan kardeşlerimizin minicik ellerinden öpüyorum ve öğretmen ve velilerine de teşekkür ediyorum. Özellikle okulda mavi kapak toplamak için liderlik yapan okulun müdür muavini Fatma Genç’e de teşekkür ederim. Bizler 2012 yılında başladığımız engellilere umut olma koşturmamızda, şimdiye kadar toplanan mavi kapaklar sayesinde yaklaşık 9 bin 400 civarında tekerlekli sandalye ve 95 adette akülü aracı engelli kardeşlerimize teslim etti. Verdiğimiz bütün engelli araçların tamamı elimize belgeleriyle birlikte mevcuttur. Bundan sonra da toplanan mavi kapaklar sayesinde engelli kardeşlerimizin yanında yer almaya devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta PKK Operasyonu
Kahramanmaraş’ta PKK Operasyonu
Mısır Tarlasında Kenevir Ele Geçirildi
Mısır Tarlasında Kenevir Ele Geçirildi
https://www.alexa.com/siteinfo