Kahramanmaraşlı Terzi, Fırsatçılara Savaş Açtı

Kahramanmaraşlı Terzi, Fırsatçılara Savaş Açtı

 Kahramanmaraş’ta korona virüse karşı ücretsiz maske dağıtıyor

23 Mart 2020 - 12:42 - Güncelleme: 23 Mart 2020 - 12:45

Dünya’da küresel salgın olarak ilan edilen korona virüs (Covid-19) sonrası maske fiyatlarının yükselmesiyle harekete geçen Kahramanmaraşlı terzi fırsatçılara savaş açtı.
Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi Menderes Mahallesi Kartalkaya Bulvarı üzerinde yıllardır terzilik yapan Ferhat Geliç (37), yaşlı ve durumu olmayan insanlara kendi imalatı olan yıkanabilir maskeleri ücretsiz dağıtıyor.
Evli ve 4 çocuk babası olan Ferhat Geliç, böylesi salgınlarda ve doğal afetlerde birlik beraberliğin önemine dikkat çekerek, “Ülkemizin ve tüm dünyanın başına musallat olan korona virüsüyle ilgili devletimiz milletimiz herkes elini taşın altına koymaya çalışıyor. Bu arada fırsatçılar çıkıyor. Çok cüzi fiyatlara aldıkları maskeleri yüksek fiyatlara satmaya çalışıyorlar. Biz de düşündük kendi el becerimiz ve çabalarımızla maske yapma kararı aldık. Yaptık başarılıda olduk. Sosyal medya üzerinden paylaşım yaparak ihtiyaç sahiplerine ulaştık. Bu maske önce yaşlılarımıza ve durumu olmayan vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtımı yapıyoruz. Allah’ın izniyle korona virüsünü hep beraber aşacağız. Yeter ki, biraz daha duyarlı olalım esnaf olarak millet olarak. Fırsatçılara göz yummayalım. Gerekli yerlere şikayet edelim” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş Bu Yıl 20 Bin Ton Ceviz Üretimiyle Rekor Kırdı
Kahramanmaraş Bu Yıl 20 Bin Ton Ceviz Üretimiyle Rekor Kırdı
Kahramanmaraş’ta Balık Fiyatları Cep Yakıyor
Kahramanmaraş’ta Balık Fiyatları Cep Yakıyor
https://www.alexa.com/siteinfo