Kahramanmaraş’ta Özel Bir Hastaneye Ceza Kesildiği İddia...

Kahramanmaraş'ta Özel Bir Hastaneye Ceza Kesildiği İddia Ediliyor

Kahramanmaraş'ta Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) yatışı olmayan hastaları serviste yatışı yapılmış gibi gösteren ve tedavisinin yapıldığı belirtilip Devlete binlerce lira külfet yüklediği iddia edilen özel bir hastaneye rekor ceza kesildiği öne sürüldü.

09 Ekim 2021 - 23:48 - Güncelleme: 12 Ekim 2021 - 20:55

Kahramanmaraş'ta Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) yatışı olmayan hastaları serviste yatıyor gibi tedavisinin devam ettiğini gösteren ve her tür ilaç yazıldığı iddia edilen özel bir hastaneye rekor ceza kesildiği öne sürüldü.

Risk değerlendirme kriterlerine dayalı bir çok kişinin şikayetler üzerine denetim yapan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Sağlık müfettişleri, devleti dolandırdığı iddia edilen Kahramanmaraş'ta özel bir hastaneye şikayetler üzerine rekor ceza kestiği iddia edildi.

BAZI ÖZEL HASTANELERE CEZA KESMEK YETERLİ OLMAZ

Kahramanmaraş'ta özel bir hastanenin, yatışı olmayan hastaları serviste yatışı yapılarak tedavi edildiği gibi gösterilen kişiler için tedavi faturası düzenlendiğinin ortaya çıktığı ve birçok kişinin tesadüfen bu olayı öğrendiği ve şikayetçi olduğu iddia edilirken, sosyal medyada bu konuda paylaşım üzerine paylaşımlar yapıldığı görüldü. MHP'nin Kahramanmaraş eski İl Başkanı Murat Çakıroğlu'nun bile konuya duyarsız kalmayıp yaptığı paylaşımda ''Sosyal güvenlik kurumunu dolandıran bazı özel hastanelere sadece ceza kesmenin yeterli olmayacağı aynı zamanda ruhsatlarının iptal edilerek kamuoyunda ilan edilmeleri vatandaşlar olarak yetkililerden haklı talebimizdir." ifadelerini kullandığı görüldü.

Sağlık Müdürlüğü ve SGK Yetkililerinden bu konuda kamuoyuna herhangi bir açıklama yapılıp yapılmayacağı merakla bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş Ampute’den Gol Yağmuru
Kahramanmaraş Ampute’den Gol Yağmuru
Pazarcık’ta Uyuşturucudan 11 Kişi Yakalandı
Pazarcık’ta Uyuşturucudan 11 Kişi Yakalandı
https://www.alexa.com/siteinfo