İYİ PARTİ KAHRAMANMARAŞ’TA MİLLETVEKİLLİĞİNİ CHP’YE...

İYİ PARTİ KAHRAMANMARAŞ’TA MİLLETVEKİLLİĞİNİ CHP’YE KAPTIRDI 

Öztunç: "Geçen seçimlerde yurt dışı oylarıyla seçimleri kaybetmiştim. Bu seçimlerde de yurt dışı oylarıyla milletvekilliğini kazandım" 

26 Haziran 2018 - 19:18

Yurt dışında kullanılan oyların partilere dağıtılmasının ardından Kahramanmaraş'ta dün İYİ Parti'nin kazandığı milletvekilliği bugün CHP'nin oldu 
Öztunç: "Geçen seçimlerde yurt dışı oylarıyla seçimleri kaybetmiştim. Bu seçimlerde de yurt dışı oylarıyla milletvekilliğini kazandım" 

Kahramanmaraş’ta 24 Haziran genel seçimlerinde yapılan oylamada CHP Milletvekili Adayı Ali Öztunç, İYİ Parti Milletvekili Adayı Faruk Atlı’yı yurt dışı oylarının dahil edilmesiyle 861 oy farkla milletvekili seçildi. 
Seçimlerden 2 gün sonra eski bir sinema salonunda partilileriyle bir araya gelen CHP’li Öztunç, herkesin milletvekili olacağını söyledi. 
Ali Öztunç, burada yaptığı konuşmada, “Bütün Kahramanmaraş’ın milletvekilliğini yapacağız. Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce, ‘Herkesin cumhurbaşkanı olacağım’ diyordu. Bizde, ‘Herkesin milletvekili olacağız’ diyorduk. Bu dönemde de, söylediğimiz gibi milletvekilliği nasıl yapılır? Milletvekili nasıl çalışmalı? Onu göstereceğiz. Her daim aranızda olacağım. Ali Öztunç seçildi, Ankara’ya gitti olmayacak. Haftanın 2 günü, 3 günü burada olacağız. Ben isterdim ki İYİ Parti’li Faruk Atlı’da milletvekili seçilsin, milletvekilliği düşmesin derdim. Ama yapacak bir şey yok ben Faruk Atlı’ya teşekkür etmek istiyorum. Ama siyasetin cilvesi maalesef böyle, geçen seçimlerde de yurt dışı oylarıyla seçimleri kaybetmiştim. Bu seçimlerde de yurt dışı oylarıyla milletvekilliğini kazandım. Resmi olmayan rakamlara göre, Cumhuriyet Halk Partisi olarak 3 bin 546 yurt dışı oylarının dahil olmasıyla birlikte 65 bin 293 oy aldık değerli arkadaşlar. 861 oy farkıyla da 1 milletvekilliğini kazandık” diye konuştu. 

“Önümüzdeki maçlara bakacağız” 
Yurt dışı oylarının dahil olmasıyla milletvekilliğini CHP’li Ali Öztunç’a kaptıran İYİ Parti Milletvekili Adayı Faruk Atlı ise İHA muhabirine yaptığı açıklamada, “Siyasetçinin varlık sebebi tabii ki demokrasi. Siyasetçi insanlar seçmenin iradesine mutlaka boyun eğmek zorundadır. Bizde kabulleniyoruz. Onlar daha iyi çalışmış demek ki. Çalışan insanları takdir ve tebrik etmek lazım. Bizde öyle yapıyoruz. Yurt dışı oyların gelmesiyle sonuç değişti. Benim olduğum seçimde yurt dışından bize göre 2 bin 500’den fazla oy gelmesiyle 622 puan geriye düştüm. Sağlık olsun. Aslına bakarsanız yurt dışı oylarının dahil olmasını doğru bulmuyorum ama kurallar hepimiz için geçerli. Sonuç böyle oldu. Bizde saygıyla karşılıyoruz. Önümüzdeki maçlara bakacağız” ifadelerine yer verdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Onikişubat Belediyesi’nden Vatandaşa Ev Müjdesi!
Onikişubat Belediyesi’nden Vatandaşa Ev Müjdesi!
Başkan Okay’dan Pandemi Denetimi
Başkan Okay’dan Pandemi Denetimi
https://www.alexa.com/siteinfo