Her şartta ayakta, her şartta sahada

Her şartta ayakta, her şartta sahada

Kahramanmaraş’ta basketbola yatırım yaparak sporun her alanında yer alan Doğu Akdeniz Basketbol Akademi basketbolda alt yapı çalışmalarını da hızlandırdı.

18 Haziran 2023 - 17:20

Kahramanmaraş’ta basketbola yatırım yaparak sporun her alanında yer alan Doğu Akdeniz Basketbol Akademi basketbolda alt yapı çalışmalarını da hızlandırdı.

Pandemi şartlarında dahi Lig ve turnuva hazırlıkları ile şampiyonluğa yelken açan Asrı Felaketi Kahramanmaraş Depremi sonrasıda katıldığı 3 özel turnuvada da şampiyonluk ipini göğüsleyen Doğu Akdeniz Basketbol Akademi spor okulları yaz spor okulları ile yıldızlar topluluğu oluşturmayı planlıyor. 

Aynı zamanda SGK Basketbol Antrenörü olarak görev yapan Tecrübeli Antrenör Serdar Gökçe, Doğu Akdeniz Basketbol Akademi ile Yaz spor okullarında hizmete hazır. Pandemide kısıtlı imkanlarla girdiği turnuvalarda şampiyonluğu göğüsleyen Doğu Akdeniz Basketbol Akademi 2023 Asrın Felaketi sonrası kısa sürede toparlanarak özel turnuvalarda 3 şampiyonluk ipini göğüslerken şimdi de Yaz spor okulları ile Basketbolda yeni bir çığır açmayı planlıyor.

“Pandemi dönemin de titizlikle hijyen kuralları çerçevesinde yapılan kurslar sonrasında normal çalışma dönemine girilmesi ile yoğun bir tempo ile çalışılmakta ve gösterilen ilgiden memnuniyet duyulmakta. Sınıf kontenjan sayısı baz alınarak yaş grupları oluşturulacak.

Kış ve Yaz Spor Okullarında da branşlarında deneyimli ve kariyerli eğitmenler ile Pandemi, okul dönemi sonrası stresini atmak ve basketbol sporu yapmak isteyen tüm kursiyerleri, kontenjanlar dolmadan kayıt yaptırmaları bekleniyor.

Cumhuriyet Lisesi Seher Kocabaş Spor Salonunda çalışmalarını sürdürecek olan basketbol yaz spor okullarına kayıtlar devam ederken kız - erkek basketbol yaz okuluna kız- erkek öğrenciler katılabilecek. Basketbol Yaz spor okullarına katılmak isteyenler; 0542 447 72 70 numaralı telefonlardan detaylı bilgi alabilirler. “denildi.

Doğu Akdeniz Basketbol Akademinin sosyal medyasından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; “Kulübümüzde çalışmakta olan antrenörlerimizin tamamı geçmişlerinde TBF 2.Liğ ve Bölgesel Liglerinde oynamış sporculardan oluşmaktadır. Antrenörümüz Serdar Gökçe sporcularımızın gelişimleri ile tek tek ilgilenirler. Sporcuların teknik ve fiziksel gelişimleri aylık not alınır. Ebeveynler sitemizdeki E-OKUL’u tıkladıklarında kendi özel şifreleri ile çocuklarına ait gelişimleri görebilirler. Spor okuluna devam eden sporcularımız haftada 2 gün, takımlara seçilen sporcularımız haftada 3 gün antrenman yapmaktadırlar. Spor okullarımızda gelişimlerini hızla tamamlayan sporcularımız teknik kadro ve branş direktörünün onayı ile kontenjan olduğu takdirde takım sporcusu olma hakkını kazanırlar. Her sporcumuzun yarışmacı olmasını istediğimiz için spor okulu antrenmanlarımız spor kulübü mantığı ile yapılmaktadır” denildi.

Kahramanmaraş Basketbol Liglerinin en gözde Basketbol Okulu Doğu Akdeniz Basketbol Akademi SGK Spor kulübü çatısı altında her kategoride müsabakalara katılarak Kahramanmaraş Basketbol ’una renk katıyor.

2023-2024 Basketbol sezonunda Kahramanmaraş Basketboluna altyapı ağırlıklı oyuncularla damga vurmayı planlayan Doğu Akdeniz Basketbol Akademi performansı ile büyüleyecek. Hayatını Basketbol Sporuna adayan Basketbol Antrenörü Serdar Gökçe; “Köklerimizden aldığımız değerleri ve basketbol kültürünü daha da ileriye taşımak için gecemi gündüzüme kattım ve verdiğim emeğin meyvelerini topluyorum” diyerek yola çıktığı Doğu Akdeniz Basketbol Akademi de Kahramanmaraş Basketbol Camiasına heyecan ve seyir zevki yaşatmayı planlarken, İlimizde profesyonel takımlara en fazla oyuncu kazandıran takımların başında geliyor.

HİÇ BİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR

Basketbola yatırım yaparak sporun her alanında yer alan Doğu Akdeniz Basketbol Akademinin Tecrübeli Antrenörü Serdar Gökçe, Doğu Akdeniz Basketbol Akademi ile Yaz spor okullarında hizmete hazır.

Geçen Sezon SGK Spor Kulübü çatısı altında liglere çıktığını anımsatarak, İlimize genç takımlar kategorisinde dereceye girerken bu başarının tesadüf olmadığını Kahramanmaraşlı Gençlerin neleri başarabildiğini bizlere göstermişti.

Şimdi de Kahramanmaraş Basketbol severlerin takdir ettiği, merakla takip ettikleri, ailelerin özellikle yoğun ilgi gösterdiği Yaz Spor Okulumuzda siz sporseverleri de aralarında görmeyi arzu ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uyuşturucu Operasyonunda 26 Kişi Gözaltına Alındı
Uyuşturucu Operasyonunda 26 Kişi Gözaltına Alındı
Moloz Boşaltırken Devrilen Kamyonunun Sürücüsü Hayatını Kaybetti
Moloz Boşaltırken Devrilen Kamyonunun Sürücüsü Hayatını...
https://www.alexa.com/siteinfo