HAYATI YAŞARKEN KİTAP OLDU 

 HAYATI YAŞARKEN KİTAP OLDU 

Kahramanmaraşlı 85 yaşındaki işadamı İsmail Kurtul’un hayatı kitap oldu.  Dünden bugüne Kahramanmaraş’ı anlatan İsmail Kurtul’un hayatı, Yaşar Alparslan tarafından kaleme alındı.

08 Mart 2018 - 20:58 - Güncelleme: 08 Mart 2018 - 21:13

Ustalara Saygı’ adıyla yayınlanan kitapta, girişimci ruha sahip bir insanın yaşam serüvenin yanı sıra bir oğulun, bir babanın aynı zamanda bir dedenin hikayesi anlatılıyor. 
17 yaşındayken baba mesleği olan bahçeciliğe başlayan İsmail Kurtul, “Bahçecilik işini bırakıp, ağırlığı çeltikçiliğe verdik. Sonra da hem kendi malımızı hem de civarda yetişen çeltiği değerlendirmek için çeltik fabrikası kurduk. Dünyadaki iktisadi değişimi görerek, çeltik işini bırakıp pamuk işine yöneldik. Çünkü Türkiye’de çeltik geriledi, sebep risk çok. Dünyanın küçülmesi ülkeleri birbirine açtı. Kapalı ekonomi kalmadı. Artık değil kendi içinde dünya ile rekabet edeceksin. İşte dünya şartlarında pirinçte dayanamadık. Pirinç işi Maraş’ta bitti. Bu ara başka gelişme oldu. Eskiden ekilen koza hışırın yerine modern pamuk aldı” dedi. 
İşadamlarının memleketleri için elini taşın altına koymaları gerektiğine vurgu yapan Kurtul, 60 yıllık iş tecrübesiyle iş alanlarındaki boşluğu doldurduklarını söyledi. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İsmail Z
    4 yıl önce
    Saygıdeğer İsmail amcamız , K.Maraş işadamlarına , yatırımcılara , örnek bir kitap gibisiniz , Allahm sağlık ve afiyet ve uzun ömürler versin ,
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş Yeri Önünde Bıçaklanan Şahıs Hayatını Kaybetti
İş Yeri Önünde Bıçaklanan Şahıs Hayatını Kaybetti
İskenderun’da Hırsızlık Şüphelisi 3 Kişi Tutuklandı
İskenderun’da Hırsızlık Şüphelisi 3 Kişi Tutuklandı
https://www.alexa.com/siteinfo