EKOVİTRİN YILIN STARLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

EKOVİTRİN YILIN STARLARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Ekovitrin Dergisi’nin bu yıl 16’ıncı kez düzenlediği “Yılın Starları” anketinde “Yılın Sanayici” seçilen SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu, İstanbul’da düzenlenen törenle ödülünü aldı.

18 Haziran 2017 - 21:49

Moldova Cumhuriyeti’ne bağlı Gagavuz Yeri Özerk Cumhuriyeti Başkanı İrinaVlah’ın da katıldığı törende, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı’nın ödülünü, Eski Ticaret ve Sanayi Bakanlarından Ali Coşkun, Ekovitrin Dergisi Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Abacıoğlu, Başkan Yardımcısı Şeref Özata ve Genel Yayın Yönetmeni Bilal Koçak ile birlikte takdim etti.

Coşkun, yaptığı konuşmada, TOBB Başkanı olduğu dönemde, Başbakan Turgut Özal’ın birkaç ili cazibe merkezi halinde getirmek istediğini ve bunlardan birisinin de Gaziantep olduğunu söyledi.

SANKO Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sani Konukoğlu’nu, Gaziantep Ticaret ve Sanayi Odası’nın ayrılması ve Sanayi Odası’nın kurulması için görevlendirildiğini ifade eden Coşkun, “Merhum Konukoğlu kurucu başkan olarak Gaziantep Sanayi Odası’nın kuruluşunu gerçekleştirdi. O muhterem, değerli insanın diktiği çınarı, şimdi oğulları büyüterek SANKO Holdinggibi bir dünya markasını oluşturdular” dedi.

Günümüzde devletlerarası rekabetin şehirlerarası rekabete dönüştüğü bir dönemde Gaziantep’in dünya markası olduğunu vurgulayan Coşkun, “Hem Konukoğlulları’nı hem Gaziantep’i alkışlıyorum. Bu vesile ile Türkiye’nin gelişmesine katkı sağlayanları rahmet ve minnetle anıyorum. Hayatta olanlara sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum” diye konuştu.

“BAYRAĞI DAHA İLERİYE TAŞIMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Konuşmasına, “Sayın Ali Coşkun Bakanıma çok teşekkür ediyorum; gerek rahmetli babam, gerekse ailemiz hakkındaki sözleri bizleri çok duygulandırdı” diyerek başlayan SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu ise şöyle devam etti:

“Türkiye’nin başarılarını konuşmak için buradayız. Ecdadımızdan aldığımız bayrağı daha ileriye taşımak için şüphesiz daha çok çalışacağız. Bize daha çok görev düşüyor. Küresel rekabetin gereklerini yapabilmek, refah toplumu olmak için muhakkak ne yapıp edip iyi netice almak amacıyla geleceğimize yatırımyapmak zorundayız. SANKO Ailesi ve Gaziantep için anlamlı olan bu ödülün bana verilmesini sağlayan değerli jüriye, Ekovitrin okurlarına ve Ekovitrin yönetimine şükranlarımı sunarım.”

Törene, Zeki Konukoğlu’nun yanı sıra, eşi Simin Konukoğlu, çocukları Dila ve Sani Konukoğlu ile SANKO Holding yöneticileri de katıldı.

ZEKİ KONUKOĞLU

1954 yılında Gaziantep’te doğan Zeki Konukoğlu, Leeds Üniversitesi (İngiltere) Tekstil Mühendisliği bölümünden 1979 yılında mezun oldu. 1979–1982 yılları arasında mühendis olarak görev yaptı ve SANKO Grup İhracat Bölümünün sorumluluğunu üstlendi.

Konukoğlu, 1983– 1994 yılları arasında SANKO Yönetim Kurulu Üyesi ve SANKO Grup Yatırımları Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmenin yanı sıra, 1989 yılında İSKO Dokuma İnegöl Tesislerinin kuruluşu ve işletilmesini üstlendi. 1994–2008 yılları arasında; SANKO Grup Yatırımları Başkanı ve İSKO Dokuma İşletmeleri Grup Başkanlığı görevi ile birlikte, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

2005 - 2013 yıları arasında SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Enerji Grup Başkanlığı görevini üstlenen Konukoğlu, 2014 başından itibaren tekstil, enerji, çimento-beton, ambalaj, iş ve tarım makineleri başta olmak üzere 11 sektörde faaliyet gösteren SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütüyor.

Sanayicilik yönünün yanı sıra, sosyal sorumluluk projelerine de katkı sağlayan Zeki Konukoğlu, evli ve üç çocuk babası.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SANKO Üniversitesi Tanıtım Günlerine Büyük İlgi
SANKO Üniversitesi Tanıtım Günlerine Büyük İlgi
Başkan Mahçiçek, Esnafı Gezerek Uyarılarda Bulundu
Başkan Mahçiçek, Esnafı Gezerek Uyarılarda Bulundu
https://www.alexa.com/siteinfo