Down Sendromlu Çocuklar Oyun Salonunda Eğlendi

Down Sendromlu Çocuklar Oyun Salonunda Eğlendi

Kahramanmaraş’ta down sendromlu çocuklar, oyun salonunda doyasıya eğlendi.

15 Eylül 2023 - 23:45

Kahramanmaraş’ta down sendromlu çocuklar, oyun salonunda doyasıya eğlendi.

Down sendromuna sahip bireyleri motive etmek, toplumda yer alan diğer insanlarla kaynaşmalarını sağlamak, gündelik yaşantıya adapte olmalarını kolaylaştırmak için Kahramanmaraş’ta özel bir etkinlik düzenlendi. Merkez Onikişubat ilçesinde oyun salonuna gelen down sendromlu çocuklar, kendileri için tahsis edilen salonda konsol oyunu oynayarak doyasıya eğlendi.

“YAVRULARIMIZIN SOSYAL FAALİYETLERE KATILMASINI ÖNEMSİYORUZ”

Özel bir rehabilitasyon merkezinde eğitim gören down sendromlu çocukların eğitim koordinatörü Hasan Hüseyin Çetinay, özel çocukların sosyalleşmesi için bu şekilde bir etkinlik düzenlediklerini söyleyerek, “Bu eğitime çağrıldığımızda çok mutlu olduk. Normal gelişim gösteren yavrularımızın bu tür faaliyetlere katılması bizim yavrularımızın katılmayacağı anlamına gelmiyor. Bizim de yavrularımızın sosyal, kültürel, akademik ve bütün gelişim alanlarında faaliyetlere katılmasını önemsiyoruz. Bizler okul içerisinde de sadece akademik gelişimlerini değil, bütün gelişim alanları ile ilerlemelerini sağlayacak etkinliklere imza atıyoruz. Okul dışındaki bu tür faaliyetlerle çocuklarımızın sosyal, psikolojik ve duygusal gelişimlerine katkı sağlamaya gayret ediyoruz.” dedi.

“ONLARI MUTLU GÖRMEK BİZLERİ DE MUTLU EDİYOR”

Anlamlı etkinliğe ev sahipliği yapan iş yeri sahibi Harun Çam ise “Onlar çok güzel insanlar. Kalpleri ile kalplerindeki saflıkla temizlikleri ile böyle bir etkinlik yapmak bize çok büyük mutluluk verdi. Onların yüzlerindeki tek bir tebessüm bile bizleri kahkahalara boğuyor. Bu şekildeki etkinlikler bu özel çocuklarımız için aynı şekilde devam eder. Yaptığımız bu organizasyon için çok mutluyuz. Bu çocuklarımızı böyle oynarken, mutlu olduklarını görmek bizlere de mutluluk veriyor.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Drift Attı, Cezası Ağır Oldu: Otomobil Trafikten Men Edildi
Drift Attı, Cezası Ağır Oldu: Otomobil Trafikten Men Edildi
Uzmanlar Bulaşı Riski Yüksek Olan Eris Varyantına Karşı Uyarıyor
Uzmanlar Bulaşı Riski Yüksek Olan Eris Varyantına Karşı...
https://www.alexa.com/siteinfo