Büyükşehir’in Uluslararası Etkinliğinde Kültür ve Edebiyat...

Büyükşehir’in Uluslararası Etkinliğinde Kültür ve Edebiyat Şöleni

4. Uluslararası Kahramanmaraş Şiir ve Edebiyat Günleri’nin 6’ncı gününde NFK Kültür Merkezi’nde kültür ve edebiyat şöleni yaşandı.

09 Aralık 2023 - 22:40

4. Uluslararası Kahramanmaraş Şiir ve Edebiyat Günleri’nin 6’ncı gününde NFK Kültür Merkezi’nde kültür ve edebiyat şöleni yaşandı. Edebiyatseverler, alanında uzman isimlerin katılımıyla gerçekleştirilen programları büyük bir ilgiyle takip etti.

 

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin 4. Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri’nin 6’ncı gününde birbirinden değerli isimler edebiyatseverlerle bir araya geldi. Uluslararası Şiir ve Edebiyat Günleri çerçevesinde gün içerisinde Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde 3 farklı panel ve şiir dinletisi düzenlendi. Kahramanmaraş UNESCO Aday Şehir Direktörü Elif Kocagöz ve Ulyanovsk Edebiyat Şehri Direktörü Elena Cherkas’ın katılımıylagerçekleştirilen panelde, UNESCO süreci değerlendirildi. Stefan Rathert, LeilaGuseinova ve AmaliaaGuseinova’nın konuşmacı olarak katıldığı uluslararası programda ise ‘Kültür, Yaratıcılık, Dil ve Eğitim’ konusu ele alındı. Uluslararası kültür etkinliğinin 6’ncı gününde düzenlenen diğer bir etkinlikte ise şair ve yazarlar Kudüs şiirlerini seslendirdi. Gün Abdülcevad Hardan, Zekeriya Elhamed ve AlimcanBuğda’nın katılımıyla gerçekleştirilen ‘Kudüs, Filistin veBüyük Direniş’ konulu panelle noktalandı. Kültür ve edebiyat şöleninin yaşandığı programlar edebiyatseverlerin büyük beğenisini kazandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hizmetleri İlmek İlmek Dokuyacağız
Hizmetleri İlmek İlmek Dokuyacağız
Eşini, bacanağını ve bacanağının oğlunu öldüren şahıs mağarada yakalandı
Eşini, bacanağını ve bacanağının oğlunu öldüren şahıs...
https://www.alexa.com/siteinfo