Bakan Kirişci’den Başkan Mahçiçek’e teşekkür ziyareti

Bakan Kirişci’den Başkan Mahçiçek’e teşekkür ziyareti

Kahramanmaraş’ın 14 Mayıs seçimlerindeki başarısı dolayısıyla teşekkür ziyaretlerine çıkan Tarım ve Orman Bakanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Vahit Kirişci, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’i ziyaret ederek, belediye meclis üyeleriyle bir araya geldi.

24 Mayıs 2023 - 14:55

Kahramanmaraş’ın 14 Mayıs seçimlerindeki başarısı dolayısıyla teşekkür ziyaretlerine çıkan Tarım ve Orman Bakanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Vahit Kirişci, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’i ziyaret ederek, belediye meclis üyeleriyle bir araya geldi. Bakan Kirişci’ye çalışmaları anlatan Başkan Mahçiçek, “28 Mayıs’ta Kahramanmaraşlı kardeşlerimizin çok daha güçlü destekleriyle, rekor bir oy alarak Doğru Adam olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek verecek, ülkemizi ve Kahramanmaraş’ımızı huzur ve güven içinde hep birlikte daha ileri taşımaya devam edeceğiz” dedi.

 

14 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde Kahramanmaraş Milletvekili olarak parlamentoya giren Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Kahramanmaraş’ınbüyükşehirler arasında yüzde 71.88 oy oranıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a en yüksek desteğiveren il olması dolayısıyla teşekkür ziyaretlerine devam ediyor.

Bu kapsamda yerli otomobil TOGG ile Onikişubat Belediyesi’ne gelen Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Başkan Hanefi Mahçiçek’i ziyaret ederek, seçim sürecinde ve sonrasında verdiği desteklerden ötürü teşekkürlerini iletti.

Bakan Kirişci’ye, Türk Parlamenterler Birliği Başkanı ve eski Kahramanmaraş MilletvekiliNevzat Pakdil, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve beraberindeki heyet eşlik etti.

Ziyarette AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri de hazır bulundu.

 

“Onikişubat, hem nüfusu hem de nüfuzu itibariyle önemli bir ilçemiz”

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, burada yaptığı konuşmada Kahramanmaraş’ın ilçelerine teşekkür ziyareti gerçekleştirdiklerini belirterek, Onikişubat’ın hem nüfus hem de nüfuz bakımından kentin en önemli ilçelerinden biri olduğunu söyledi. Bakan Kirişci, “Milletvekili arkadaşlarımızla 14 Mayıs sonrası Kahramanmaraş’ımızın ilçelerini ziyaret ediyoruz. Şimdi de Onikişubat ilçemizdeyiz. Öncellikle ellerinize sağlık. Onikişubat, 11 ilçemiz içerisinde hem nüfusu hem de nüfuzu itibariyle önemli bir ilçemiz. Onikişubat Belediyemizi ziyaret ederek bilhassa hem 14 Mayıs için bir teşekkür, diğer taraftan da 28 Mayıs için de belediye olarak alt ve üst yapısıyla bu seçimlerde yeni bir çalışmanın başlatılması adına da bir talep ziyareti gerçekleştirdik. Başkanımız ve belediye meclis üyelerimizle bir araya geldik. Burada ilçemizde yapılabilecekler hususunda da bir değerlendirmede bulunduk. 28 Mayıs sonrası da Türkiye genelinde olduğu gibi 11 deprem yaşamış ilimiz içerisinde Kahramanmaraş, Kahramanmaraş içerisinde de Onikişubat ve Dulkadiroğlu ile beraber çevre ilçelerimizi ihya ve inşa etmemiz gerekiyor. Bu çalışmaları da inşallah hızlıca gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

 

“Genel bir plan çerçevesinde şehrin ihya ve inşaçalışmalarına hız vermeliyiz”

Kahramanmaraş’ın genel bir yatırım planının hazırlanmasını ve bu plan çerçevesinde ihya ve inşa sürecinin hızla başlamasının önemine dikkat çeken Kirişci, alt ve üst yapı konularında hızlı aksiyonlar alarak sahada uygulamaya geçeceklerini söyledi. Kirişci, sözlerine şu şekilde devam etti, “Bütün ilçelerimizde olduğu gibi Onikişubat’ımızda da depremin yaraları var. Ama arzumuz ve isteğimiz, bu şehri yerel yönetimlerimiz, milletvekillerimiz, STK’larımız, kanaat önderlerimizle hızla ayağa kaldırmak. Görevi geldiğimiz günden itibaren Bakanlığımızla ilgili Kahramanmaraş’ımızda yapmaya çalıştığımız ve katkı sağlamak adına bir takım projelerimiz oldu. Bu şehrin eğitim, sağlık, ulaşım gibi konularda alt ve üst yapı konularında deprem sonrası hızla aksiyonlar alıp yol yürümemiz gerekiyor. Zemin etüdü çalışmalarının süratle tamamlayarak sahada uygulamaya geçeceğiz. Bu şehrin genel bir planının hazırlanması ve bu plana göre şehrin ihya ve inşasının sağlanması lazım. Canlarımız yandı, 12 bin 584 kardeşimizi kaybettik. Maddi anlamda da kayıplarımız var fakat yeniden şehrin inşası konusunda doğru adımları atmamız ve bir plan ve projeye kavuşturarak 10 yıllık, 20 yıllık, 50 yıllık ve 100 yıllık geleceğini ortaya koymamız gerekiyor. Her bakımdan bu çalışmalara hız vermemiz ve ivme kazandırmamız lazım. Çünkü Kahramanmaraş’ın buna çok ihtiyacı var.”

 

“Kahramanmaraş’ımızı huzur ve güven içinde daha ileri taşımaya devam edeceğiz”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise 9 yıllık süreçte yaptıkları ve hedefledikleri projeler hakkında bilgiler verdi. 28 Mayıs için çok daha fazla çalışacaklarını belirten Başkan Mahçiçek, “Sayın Bakanımız bugün belediyemize bir teşekkür ve nezaket ziyareti gerçekleştirdiler. Bizleri onurlandırdılar, çok teşekkür ediyoruz. Bu arada 9 yıllık süreçte belediyemizin yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi sunduk. Hayata geçirdiğimiz ve hedeflediğimiz projelerimizi anlattık. Kendilerinin de ifade ettiği gibi seçimden sonra bir bütün halinde Kahramanmaraş’ın yatırımlarıyla ilgili el birliği içinde çalışacağız. Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum, sağ olsunlar. Cenab-ı Hakk, bu güzel memlekete hizmet etme imkanını sağlık ve sıhhat içerisinde hepimize verir diye temenni ediyorum. Bakanımıza ifade ettiğimiz gibi 28 Mayıs seçimleri için çok daha fazla çalışacağımızı belirtiyorum. İnşallah 28 Mayıs’ta Kahramanmaraşlı kardeşlerimizin çok daha güçlü destekleriyle, rekor bir oy alarak Doğru Adam olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek verecek, ülkemizi ve Kahramanmaraş’ımızı huzur ve güven içinde hep birlikte daha ileri taşımaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Mahçiçek, ziyaret sonrası Bakan Kirişci, Bakan Yardımcı Nihat Pakdil ve Türk Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil’egünün anısına EXPO 2023’ün sembol çiçeği Maraş Sünbülü’nün tasarımını takdim etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Belediyelere Rüşvet Operasyonunda Servet Çıktı
Belediyelere Rüşvet Operasyonunda Servet Çıktı
Tuğba'yı Vahşice Öldüren Kocaya İndirimsiz Ağırlaştırılmış Müebbet
Tuğba'yı Vahşice Öldüren Kocaya İndirimsiz...
https://www.alexa.com/siteinfo