Azerbaycan heyeti depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta

Azerbaycan Milli Meclisinden ve diğer kurumlarından heyetler, depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a gelerek, bayram öncesinde depremzedelerle buluştular.


Azerbaycan heyeti depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta

Azerbaycan Milli Meclisinden ve diğer kurumlarından heyetler, depremin merkez üssü Kahramanmaraş’a gelerek, bayram öncesinde depremzedelerle buluştular.

Azerbaycan Büyükelçisi Dr. Reşad Memmedov, Azerbaycan Milli Meclis  Başkan Yardımcısı Adil Aliyev, Azerbaycan Halk sanatçısı Azerin ve beraberindeki heyet Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi yerleşkesindeki Avşar Kampüsünde çadırlarda ikamet eden depremzedeleri ziyaret ederek, onlara hediyeler takdim etti.

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’un eşlik ettiği programda konuşan Büyükelçi Memmedov, “Türk Azerbaycan bir yerde olduğu gibi. Zor günde bir yerde olduğumuz gibi her zaman bir olacağız. Enkazların kaldırılmasında, yeni konutların binaların dikilmesinde Azerbaycan sizin yanınızda olacaktır. Azerbaycan katkıda bulunacaktır. Yeni binaların, yeni evlerin dikilmesinde Azerbaycan olarak, kardeş olarak yanınızda olmak için her zaman olacaktır” dedi.

Azeri Sanatçı Azerin ise, “6 şubatta benim Kahramanmaraş’ta konserim vardı. Deprem oldu bugün geldik. Azerbaycan devletinin, halkının başta Cumhurbaşkanımız Aliyev’in tavsiyesiyle buraya katılma şansım oldu. Sizleri görme şansım oldu. Allah bir daha yaşatmasın” diye konuştu.

Azerbaycan Milli Meclis  Başkan Yardımcısı Adil Aliyev’de, “Depremden hemen sonra her bir Azerbaycan vatandaşı gibi ben de burada olmak isterdim. Devletimizin tüm kurumları Türkiye’mizin imdadına koştu.  O yüzden biz milletvekili olmak bize bugün nasip oldu sizin aranızda olmak. İlk önce her birimiz için, Türkiye vatandaşları için, Azerbaycan halkı için, ister tüm dünyada yaşayan Türkler için geçmiş olsun. Bizim bir millet iki devlet olmamız liderimiz Haydar Aliyev’in dediği gibi; biz bir milletiz, iki devletiz. Biz her zaman asırlar boyu ister kötü günlerimizde ister sevinçli günlerimizde birbirimizin yanında olmuşuz. Asırlar boyu eğer Azerbaycan halkının bir problemi olursa, bir sıkıntısı olursa Türkiye devleti, Türkiye halkı Azerbaycan’ın göbeğine koşuyor” şeklinde konuştu.