Mahir Ünal, Genç İş İnsanlarıyla Bir Araya Geldi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkanvekili Mahir Ünal, genç iş insanlarıyla toplantı düzenledi.


Mahir Ünal, Genç İş İnsanlarıyla Bir Araya Geldi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkanvekili Mahir Ünal, genç iş insanlarıyla toplantı düzenledi.

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Şahin Balcıoğlu ev sahipliğinde, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ve genç iş insanlarıyla,  ticaretin, ihracatın ve girişimciliğin önemini hakkında görüş alışverişinde bulundu.

TÜGİAD’ın Ankara, Bursa, Çukurova, Ege ve Eskişehir’den sonra Doğu Akdeniz Şubesi de Kahramanmaraş’ta açılıyor.

TÜGİAD Genel Başkanı Nilüfer Çevikel ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nden oluşan kalabalık bir grup  Kahramanmaraş’a gelerek şube açılışı öncesi iş insanlarıyla çeşitli görüşmeler yaptılar.

 Ticaret ve Sanayi Odası Meclis salonunda TOBB Kahramanmaraş Genç Girişimciler Kurulu ile ortak bir toplantı gerçekleştirildi. Programa, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş milletvekilleri, TÜGİAD Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu, genç iş insanları ve ilgililer katıldı.

100 ülkeye ihracat yapan TÜGİAD Türkiye ekonomisinin yüzde 20’sin temsil ediyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “Ben TÜGİAD’ın kuruluşunu bir milat olarak  görüyorum. Nilüfer başkanımızın Kahramanmaraş’ta gençlerle çok ciddi bir değişim gerçekleştireceğine inanıyorum” dedi.

TÜGİAD Genel Başkanı Nilüfer Çevikel ise,  “Derneğimiz sadece ulusal da değil, uluslararasında da temsil edilmektedir. Büyük bir lobi gücü vardır. Genç girişimcilerde ülkemizi temsil eden tek dernektir. Bizler için yatırım çok önemli, çünkü gençlerimiz çok hevesli. Çok da bu konuda araştırmacı. Bu bölgedeki genç iş insanlarımızla güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum.”

Program, plaket takdimi yapılarak, günün anısına pasta kesilmesiyle sona erdi.