DONDURMA TIRININ İLK DURAĞI OSMANİYE OLDU

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Akdo, Karpedo, Yaşar İce ve Alpedo dondurma firmalarının bu yıl ortaklaşa düzenleyecekleri 2. Uluslararası....


DONDURMA TIRININ İLK DURAĞI OSMANİYE OLDU

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile Akdo, Karpedo, Yaşar İce ve Alpedo dondurma firmalarının bu yıl ortaklaşa düzenleyecekleri 2. Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali’nin tanıtımı için yola çıkan Dondurma Tırının ilk durağı Osmaniye oldu.

Osmaniye’de Cumhuriyet Meydanı’nda saat 12.00-14.00 arasında Osmaniyelilere hizmet veren Dondurma Tırına ilgi oldukça yoğun oldu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Cevdet Kabakcı’nın yanı sıra Osmaniye Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Azizoğlu, Belediye Meclis üyeleri, sivil toplum kurulu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Dondurma Tırını şehirlerinde gördüklerinden oldukça memnun olduklarını ifade eden vatandaşlar: “Şu sıcak yaz günlerinde hakiki Kahramanmaraş Dondurmasını bizlere ikram eden ve ayağımıza kadar gönderen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyoruz. Dondurma festivalinin tanıtımı için çok anlamlı bir hareket olmuş ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

Dondurma Tırı Osmaniye’deki görevinin ardından Mersin’e hareket etti ve bugün saat 19.00-21.00 Silifke’de Anıt Meydanı’nda olacak.