OKUL ÖNÜNDE FRENİ BOŞALAN KAMYONETİ ELLERİYLE DURDURMAYA ÇALIŞTI 

Kahramanmaraş'taki facianın atlatıldığı olay anı güvenlik kamerası tarafından görüntülendi 


OKUL ÖNÜNDE FRENİ BOŞALAN KAMYONETİ ELLERİYLE DURDURMAYA ÇALIŞTI 

İlkokul yanında kendi kendine ilerleyen kamyoneti eliyle tutarak durdurmaya çalışan güvenlik görevlisi Ayşegül Kara, çocuklara zarar gelmesin diye kamyoneti arkasından asılıp durdurmaya çalıştığını, bu sırada yavaşlayarak başka bir araca çarptığını anlattı 
Kahramanmaraş’ta bir güvenlik görevlisi, ilkokul yanında kendi kendine ilerleyen kamyoneti eliyle tutarak durdurmaya çalıştı. Facianın atlatıldığı olay anı ise güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. 
Merkez Dulkadiroğlu ilçesinde sabah saatlerinde Turan İlkokulu önünde bekleyen güvenlik görevlisi Ayşegül Kara, okul önünde kendiliğinden hareket eden kamyoneti fark etti. Öğrencilere çarpmaması için kamyonetin arkasına asılan güvenlik görevlisi, olası bir facianın önüne geçmek için çaba sarf etti. Güvenlik kamerasına yansıyan olayı anlatan Kara, “Sabah işe geliyordum, burada çocuklar da vardı. Yukarıdan aracın geldiğini gördüm ama önce içinde şoför olduğunu zannettim. İçeri girdim ve baktım şoförün olmadığını fark edince tekrar dışarı geri çıktım. Ne yapacağımı düşündüm ve o anda çok panikledim. Çocuklara bir zarar gelmesin diye kamyonetin arkasından asıldım ve durdurmaya çalıştım kendi çapımda. Benim asılmam ile kamyonet biraz hafifledi. Biraz yavaşlayan kamyonet başka bir otomobile hafiften vurdu” diye konuştu.