Başkan Balcıoğlu, “Yükleme Krizi İçin Harekete Geçildi”

Başkan Balcıoğlu, “Yükleme Krizi İçin Harekete Geçildi”

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO)  Başkanı Şahin Balcıoğlu, pamuk ve iplik sektöründeki yükleme krizinin çözümü için harekete geçildiğini söyledi.

26 Ağustos 2022 - 15:49

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO)  Başkanı Şahin Balcıoğlu, pamuk ve iplik sektöründeki yükleme krizinin çözümü için harekete geçildiğini söyledi.

Başkan Balcıoğlu, makamında düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada; “Uzun yıllardır iplik sektöründe çözülemeyen yükleme gecikmeleri bu sene kabul edilebilir toleransların çok dışına çıkmıştır.  İplik sektörümüzde bu konudan ciddi anlamda zarar gördü. Odamızda İplik üreticileri yaptığımız görüşme sonrasında ortaya çıkan mutabakatla odalar borsalar birliği, ihracatçı birlikleri ile ortak hareket ederek konuyu ticaret bakanlığımıza taşıdık. Ticaret bakanlığımız konuyla ilgili olarak Amerika Birleşik Devletlerindeki ilgili büyükelçiliğimize İle gerekli girişimleri başlatmış olup süreç devam etmektedir. Amerikan Büyükelçiliği Tarım ve Ticaret Ataşeliği ile Ticaret Bakanlığımız vasıtası ile konu gündeme getirilmiş çözüm önerileri üzerine çalışmalarımız hızla devam ediyor. Son olarak, TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ile Hatay’da  gündeme getirdiğimiz ve destekleri ile uluslararası pamuk ticaretindeki düzenleyici kuruluşlara Ticaret Bakanlığımız tarafından gerekli uyarıların yapılması ve sektör tarafından gelen çözüm önerilerinin iletilmesi ile ilgili süreç için odamız  tarafından gerekli doküman ve bilgiler sağlanmış olup yol haritası çizilmiş ve harekete geçilmiştir. İlgili arkadaşlara böyle güzel bir haberi vermekten mutluluk duyarız. İnşallah daha güzel gelişmeleri de sizlere aktaracağız” değerlendirmesinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Onikişubat Belediyesi’nden KSÜ Öğrencilerine EXPO 2023 ve Dondurmalı Karşılama
Onikişubat Belediyesi’nden KSÜ Öğrencilerine EXPO 2023 ve...
“Madalyalı Şehrimize 23 Yıl Aradan Sonra Dünya Şampiyonluğu Geldi”
“Madalyalı Şehrimize 23 Yıl Aradan Sonra Dünya Şampiyonluğu...
https://www.alexa.com/siteinfo