ŞEHİT AİLELERİNİN AYM’YE ÖFKESİ DİNMİYOR 

ŞEHİT AİLELERİNİN AYM'YE ÖFKESİ DİNMİYOR 

Kahramanmaraşlı şehit Jandarma Uzman Çavuş Hakan Duygal’ın ailesi AYM'nin 'hak ihlali' kararını kınayıp tepki gösterdi 

05 Ağustos 2019 - 12:51

Şehit eşi Sibel Duygal: "Bayrağımızın altında yaşayan ve teröre destek veren herkes bizim gözümüzde katildir" 
Şehit annesi Ayşe Duygal: "Parmağı içinde olan herkesin ciğerleri yansın" 

Kahramanmaraşlı şehit Jandarma Uzman Çavuş Hakan Duygal’ın eşi Sibel Duygal, Anayasa Mahkemesinin sözde Barış Bildirisini imzalayanlar hakkında verdiği "hak ihlali" kararına, "Bayrağımızın altında yaşayan ve teröre destek veren herkes bizim gözümüzde katildir" diyerek tepki gösterdi. 
Mardin’in Nusaybin ilçesinde 1 Mayıs 2016'da Hendek Operasyonu'nda 3 arkadaşıyla birlikte şehit olan Uzman Çavuş Hakan Duygal'ın eşi Sibel Duygal ve annesi Ayşe Duygal, Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulunun, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" olarak adlandırılan metne imza atan bazı akademisyenlerin, 'terör örgütü propagandası yapma suçundan cezalandırıldıkları' gerekçesiyle yaptıkları bireysel başvuruda verdiği hak ihlali kararına tepki gösterdi. 
Kahramanmaraş Şeyh Adil Mezarlığı şehitliğindeki eşinin mezarını ziyaret eden şehit eşi Sibel Duygal, Meyra, Mustafa Berk ve Şükrü Buğra adında 3 çocuğunun babasız büyüyeceğini söyledi. Alınan kararın şehitler adına yakışmadığını ifade eden Duygal, “Eşim 1 Mayıs 2016 yılında Mardin’in Nusaybin ilçesinde hendek operasyonlarında şehit oldu. 2 erkek bir kızım var. Eşim şehit olduğunda çocuğum 10 aylıktı ve babasını hiç tanımıyor. Düşündüğüm tek bir şey var, bu bayrak altında şehitlerimizin kanının olduğu bu bayrağın altında yaşayan ve teröre destek veren herkes bizim gözümüzde katildir. Doğmamış çocuklarını görmeyen bir sürü şehit çocuklarımız var. Benim çocuklarım da babalarının gününü göreceği zaman babaları şehit düştü. Çok acı ve çok gurur verici bir şey. Geride kalan 2 tane aslan parçası oğlum var. Anayasa Mahkemesindeki alınmış olan kararı da kınıyoruz, şehitlerimiz adına yakışmadı” diye konuştu. 
Şehit annesi Ayşe Duygal ise Anayasa Mahkemesi kararına tepkisini dile getirirken, "Parmağı içinde olan herkesin ciğerleri yansın. Bizi yaktılar ve oğlumun 3 tane çocuğu var. Onlar yansın başka şey demiyorum" dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ Operasyonunda 1 Tutuklama
FETÖ Operasyonunda 1 Tutuklama
Özel Kayseri Osb Vakfı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Yarı Finalde
Özel Kayseri Osb Vakfı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Yarı...
https://www.alexa.com/siteinfo