KAHRAMANMARAŞ’TA "VATANSEVERLİK" EĞİTİMİ 

KAHRAMANMARAŞ’TA "VATANSEVERLİK" EĞİTİMİ 

Kahramanmaraş Şehitler Ortaokulu’nda, bu ayın değerler eğitimi projesi olan “vatanseverlik” konusu, gazi ve şehit yakınlarının katılımıyla düzenlendi. 

27 Şubat 2019 - 19:21

Okulun toplantı salonunda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Şehitler anısına, şehit polis memuru Hakan Akdere’nin babası aynı zamanda Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği üyesi Hüseyin Akdere tarafından Kur’an-ı Kerim okunduktan sonra dua edildi. 
Daha sonra Akdere ve derneği yönetim kurulu üyeleri öğrencilerle birlikte “Vatan Sevgisi” ve “Şehitlik-Gazilik” üzerine söyleşi yaptı. Söyleşi sonrası öğrenciler tarafından şehitler adına yazılan mektup ve şiirler okundu. 
Programa katılan gaziler ve şehit yakınları, yakınlarının vatan için can verdiğini bugün de aynı şekilde can vermeye hazır olduklarını söylediler. 
Okul Müdürü Mehmet Kara, düzenlenen etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, “Vatan Sevgisi ile ilgili olarak öğrenciler, gençlerimiz bizim geleceğimizin teminatı. Onlara vatan ve bayrak sevgisini aşılamalıyız ve Nene Hatun’un dediği gibi, ‘evladım anasız yaşayabilir ama vatansız yaşayamaz’ sözlerini söylemiştir. Bizde bu şuurla öğrencilerimize bu sevgileri aşılamaya gayret ediyoruz” diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet
    2 ay önce
    Programda emeği geçen herkese teşekkürler. Milli ve manevi değerlerimizi yaşatmak çok önemli. Nice güzel programlar dilerim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAHRAMANMARAŞ'TA ŞAMPİYONLUK SEVİNCİ 
KAHRAMANMARAŞ'TA ŞAMPİYONLUK SEVİNCİ 
KALP YETERSİZLİĞİ HAYATI TEHDİT EDİYOR!
KALP YETERSİZLİĞİ HAYATI TEHDİT EDİYOR!
https://www.alexa.com/siteinfo