Kahramanmaraş’ın Alpleri’nden Kartpostallık Görüntüler

Kahramanmaraş'ın Alpleri'nden Kartpostallık Görüntüler

Yaylada etkili olan kar yağışları sonrası, zengin orman örtüsü kartpostallık görüntüler oluşturdu.

20 Ocak 2020 - 13:16 - Güncelleme: 20 Ocak 2020 - 16:31

Kahramanmaraş'ın Alpleri' olarak anılan Başkonuş Yaylası, kar yağışının ardından kartpostallık görüntülere sahne oldu.Zengin endemik bitkisi, temiz havası ile 4 mevsim vatandaşların ilgisini çeken yayla, yarıyıl tatilinde de dolup taşıyor
Kent merkezine 50 kilometre mesafede yer alan yaylada zengin endemik bitkisi, temiz havası ile 4 mevsim vatandaşların ilgisini çekiyor. Kahramanmaraş’ın oksijen kaynağı olarak adlandırılan Başkonuş Yaylası, yoğun kar yağışıyla beyaza bürünürken kartpostallık görüntüler oluştu.
Kar yağışları sonrası beyaz örtüye bürünen yayla vatandaşların akınına uğruyor.
Başkonuş Yaylası Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Erdoğanyılmaz, yaylayı Avrupa standartlarına çıkartmak için çalışma yaptıklarını belirterek, "Başkonuş Yaylası 4 mevsim turizme hizmet veren bir yer. Biz de her mevsim turizme kazandırmaya çalışıyoruz. Şu anda okulların da tatil olmasıyla birlikte çok büyük bir yoğunluk var ve kış mevsiminde olduğumuzdan dolayı da kar muhteşem. Burada vatandaşlar için kar motoru ve atlı motorla kızak turları başlattık. Vatandaşlarımız kış mevsiminin ve karın tadını çıkarıyorlar. Yaylaya çevre illerin yanı sıra İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük kentlerden vatandaşlar da geliyor. Burası için, ‘Kahramanmaraş’ın Alpleri’ diyorlar. Biz de bu unvanı üst sıralara taşıyarak Avrupa standartlarında hizmet vermek istiyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta Kumarhane Baskınına 52 Bin 150 Lira Ceza
Kahramanmaraş’ta Kumarhane Baskınına 52 Bin 150 Lira Ceza
Mahir Ünal'dan Kampanyaya Destek
Mahir Ünal'dan Kampanyaya Destek
https://www.alexa.com/siteinfo