ÇOCUKLARIN TOPLADIĞI MAVİ KAPAKLAR ENGELLİLERE UMUT OLDU 

ÇOCUKLARIN TOPLADIĞI MAVİ KAPAKLAR ENGELLİLERE UMUT OLDU 

Kahramanmaraş’ta öğrencilerin topladığı 1 milyon mavi kapak, 10 engelliye tekerlekli sandalye oldu 

20 Mart 2019 - 22:43

KADİR GÜLMEZ: "7 YILDA 8 BİN 775 ADET SANDALYE DAĞITILDI" 

Kahramanmaraş’ta ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin topladığı yaklaşık 1 milyon adet mavi kapak 10 engelliye tekerlekli sandalye olarak döndü. 
Kahramanmaraş’ta Hacı Kalaycı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde kantin işleten Abdülkadir Zeki Gülmez tarafından 7 yıl önce okulda başlatılan mavi kapak toplama kampanyası kent geneline yayıldı. Gülmez, kampanya kapsamında 8 bin 775 adet manuel ve 80 adet akülü tekerlekli sandalyeyi engellilere teslim etti. Son olarak ilkokul birinci sınıf öğrencileri topladıkları 1 milyon adet kapak sayesinde 10 engelliye manuel tekerlekli sandalye dağıtıldı. Okul bahçesinde düzenlenen törende 10 sandalye engellilere teslim edildi. 

"HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ" 
Engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için sosyal sorumluluk çalışmasının yerine getirildiğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, "Keşke hepimiz engelsiz olsak ancak hepimiz bir engelli adayıyız. Onun içinde engelli vatandaşlarımız zaten hayatta bizden yüzde 50 ve daha azını yararlanıyorlar. En azından bu dünyada yararlandıkları olanakları tam olarak yararlanmalarını istiyoruz. Onlara katkı sağlamak bizim hem insanlık, hem de eğitimci olarak bir sosyal sorumluluğumuzdur. Bu sorumluluğu da bugün yerine getirmenin büyük bir mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. 

"YETER Kİ KALPLER ENGELLİ OLMASIN" 
Çocukların topladığı mavi kapakların 10 engelliye umut olduğunu söyleyen Abdülkadir Zeki Gülmez ise "Gülmez, Şehit Fatih Dağ İlkokulu’ndaki öğrencilere teşekkür ediyorum. Bana yaklaşık 1 ton kapak toplamışlardı. Onların toplamış olduğu kapaklarla bugün 10 kardeşimizin sevincine ortak olduk. İnşallah bu faaliyetlerimiz devam edecek. Gönül ister ki bu olayı bitirelim. Ama hayat devam ettiği müddetçe devam ediyor. 2012 yılından bu yanan bu gönüllü işini yapıyoruz ve yaklaşık verdiğimiz manuel tekerlekli sandalye 8 bin 775 adet oldu. 80 adette akülü tekerlekli sandalye verdik. Burada engelli olmak sıkıntı değil, yeter ki kalplerin engelli olmasın" diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SANKO OKULLARI BASKETBOL TAKIMI İL BİRİNCİSİ OLDU
SANKO OKULLARI BASKETBOL TAKIMI İL BİRİNCİSİ OLDU
GENÇLİK SPOR KULÜBÜ TÜRKİYE SAMPİYONU
GENÇLİK SPOR KULÜBÜ TÜRKİYE SAMPİYONU
https://www.alexa.com/siteinfo